Everest News

Ut interdum risus felis, eget rhoncus sem aliquam nec. Sed eu congue arcu. Duis ultricies orci nec diam malesuada accumsan. Aliquam pulvinar pulvinar orci, nec ornare ex efficitur ac. Proin quis laoreet quam. Praesent sagittis mollis turpis tempus sodales. Ut efficitur tortor nec condimentum ornare.

Recent Comments

Truva Park Mola Ayvalık

“YOL ACIKTIRIR” diye bir deyim vardır. Seyahatlerin güzel yönlerinden biride değişik noktalarda, farklı lezzetleri tatma olanağıdır.

Ayvalık’ta acıkınca keyifli bir mola için Truva Park Mola Ayvalık tesisleri lezzet severleri bekliyor. Seyahat etmek, dinlenmek, tatil yapmak, yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak ve yeni lezzetler keşfetmek her insanın en keyif aldığı etkinlikler arasında yer alır. Bazen ihtiyaç, bazen iş, bazen de zaruret olsa da zaman zaman seyahat ederiz. Ayvalık Türkiye’de Ege bölgesinde yer alır, Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Tarihi ve turistik bir tatil kenti olan Ayvalık  Antik Çağ’da bir tür yabani ayva anlamına gelen “Kidonia” olarak anılıyormuş.


AYVALIK’A ÖZGÜ YİYECEKLER
Ayvalık tostu ilçeye özgü en önemli yiyeceklerin başında gelir. Sosis, sucuk, kaşar, turşu, mayonez, ketçap gibi malzemeler ile hazırlanır. Balıkesir, ili ve Trakya genelinde de özgün tatlar arasında yer alan Höşmerim olarak da bilinen peynirden yapılan tatlıdır. Bir önemli yiyeceği de papalina  olarak bilinen bir balık türünün bol yağda kızartılmış halidir. Tüm ege yerleşimlerinde olduğu gibi Ayvalık’ta da zeytinyağlılar sofraların başköşesinde yer alır. Uzun yolculuğunuzda kısa bir mola vermek istiyorsanız Truva Park Ayvalık Tesisleri yenilenmiş tarzı ve birbirinden güzel lezzetleri ile misafirlerini ağırlamaya hazır. Egenin en yeni tesislerinden biri olan Truva Park ala carte restaurantı ile hizmetinizde. Yörenin doğal ürünleri ile özenle hazırlanmış sulu yemek çeşitleri, çorba çeşitleri, Izgara ve fast food çeşitleri ile yolculuğunuza lezzetli bir mola sunuyor. Mekan pandemi süresince azami ölçüde tüm kuralları yerine getiriyor. Gerekli tüm belgelere sahip. Her zaman hijyen kurallarına uygun, güler yüzlü hizmet anlayışıyla lezzetli bir durak olarak 7/24 açık.

gastropulus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir