Everest News

Ut interdum risus felis, eget rhoncus sem aliquam nec. Sed eu congue arcu. Duis ultricies orci nec diam malesuada accumsan. Aliquam pulvinar pulvinar orci, nec ornare ex efficitur ac. Proin quis laoreet quam. Praesent sagittis mollis turpis tempus sodales. Ut efficitur tortor nec condimentum ornare.

Recent Comments

Sosyal Medya EVET, ancak MATBU kayıt da olmalı!

Yiyecek, içecek ve lezzet konusunda, Almanya’da yayınlanan GASTRO PULS Dergimiz, Avrupalı Türk Gastronomlardan ve gıda sanayiinden olduğu kadar, Türk basınıandan ve Türkiye’nin Gıda, Gastronomi ve Turizm Sektörlerinden de yoğun ilgi görüyor!

M. Vasfi Pakman
LDF/Lezzet Dernekleri Federasyon Başkanı

İstanbul’da iş hayatı ve ticaret dünyası’nın sektörel bazdaki gerçek yayını olan “ İSTANBOOL To Day “ Dergisinin, geçen sayısında yayınlanan yazımda; Türkiye’nin Gıda ve Gastronomi Sektöründeki iş adamlarını, profesyonellerini, lezzet severlerini bir araya getiren LDF/Lezzet Dernekleri Federasyonunu ve LEZZETHAN Sıfatlı üyelerini ve görevlerini tanıtmış, Avrupa Gastronomisinin Liderliğine koşan EUROTURKLER’le buluşmalarını sağlayacak bir oluşuma start vermiştim. Aynı paralelde Dergimiz GASTRO PULS’da yayınlanan, yazımda da bu birleşimin nasıl gerçekleştirileceği konusunu işlemiş, kapak ve.içeriğine ait görüntüler sunmuş ve bu iki Sektörel Yayının kardeşliğini duyurmuştum. Bilindiği üzere GASTRO PULS Dergisi; Almanya başta olmak üzere Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre ve diğer Avrupa ülkelerinde Gastronomik faaliyetler sürdüren EUROTURK Yatırımcı ve işletmecileri, hem birbirlerine hem de Türkiye’deki sektör temsilcilerine tanıtırken, Türkiye’de de, ihracatı mümkün yiyecek ve içecek ürünlerini ve üreticilerini, satıcılarını, franchise veren Markalı girişimcileri de EUROTURK Gastronomlara tanıtan bir köprü görevini üstlenmiş bulunmaktadır. Avrupa Ülkelerinde oldukça güç kazanan EUROTURK Gastronomlar, Türkiyenin Lezzetlerini: Toptancı Hallerinde, Market Zincirlerinde, HORECA Tedarikinde ön plana çıkaran, kendi restaurant, catering, cafe, büfe, pastane gibi yerlerde kullanmakta, Türkiye’nin tanınmış, marka olmuş Lezzet Zincirlerinin de bayiliklerini alarak ülke ekonomilerine karşılıklı katkı sağlamaktadırlar. Bu olayın, içeri doğru olan uzantı ve yan faydaları: İç Mimari kuruluşlarını, endüstriyel mutfak ve ekipman üreticilerini, lojistik, inşaat ve emlak boyutlarını, bu çalışmalara verdiği destekle sağlanan istihdamı dahil edecek olursak, rahatlıkla ortaya çıkacaktır. Bu bakış açısı, dekorasyon, hizmet ve lezzet kalitesiyle dikkat çekmekte. Bu fark sadece EUROTURKLER tarafından işletilen, Türk Lezzet Mekanlarında değil, yine çoğunlukla onların işlettiği İtalyan, Meksikan, Alman ve hatta Uzak Doğu ülkelerine ait mekanlarda da kendini göstermekte ve başarıyla taçlandırılmaktadır.

gastropulus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir