Everest News

Ut interdum risus felis, eget rhoncus sem aliquam nec. Sed eu congue arcu. Duis ultricies orci nec diam malesuada accumsan. Aliquam pulvinar pulvinar orci, nec ornare ex efficitur ac. Proin quis laoreet quam. Praesent sagittis mollis turpis tempus sodales. Ut efficitur tortor nec condimentum ornare.

Recent Comments

Lezzetli ve keyifli bir mola Çanakkale Opet Truva Dinlenme Tesisleri Otel / Restorant

Pandemi kurallarında hijyen belgeli butik oteli ve muhteşem lezzetlerin yer aldığı restoranı ile uzun yolculuklarına mola vermek isteyenler için doğru adres…

Türkiye dünyanın zengin mutfaklarından birine sahip olması nedeniyle gastronomi turizmi konusunda oldukça ilgi görüyor. Özellikle son yıllarda özgün lezzetlerin ve yöresel ürünlerin tanıtımı nedeniyle cazip bir ülke haline geldi. Türk ve Anadolu mutfağı en az tarihimiz kadar eski. Yemek yemek için seyahat etmek yani gastronomi turizmi konusunda adeta bir cennette yaşıyoruz. Fakat küreselleşen gıda tüketimi karşısında daha fazla desteğe ve tanıtıma ihtiyaç duyduğumuz ise aşikar. Marmara bölgesinin güneyi, Ege bölgesinin kuzeyinde yer alan Çanakkale ilimize yolunuz düşerse coğrafyanın eşsiz lezzetleri Çanakkale Opet Truva Restoran’da sizleri bekliyor. Güzel, huzurlu ve modern bir Anadolu şehri olan Çanakkale merkezi geçtikten hemen sonra İzmir yoluna doğru 10. Km yer alan Çanakkale Opet Truva Dinlenme Tesisleri otel, restoran, market, akaryakıt hizmetleri ile güzel bir mola noktası. Truva Restoranda ürünler özenle seçilerek mutfağa getiriliyor. Mesela tereyağı Trabzon’dan, baklava Gaziantep’ten özel olarak getiriliyor. Özenle seçilen ürünler yine maharetini ispatlamış aşçıların elinde muhteşem lezzetlere dönüşüyor. Odun ateşi ise kebap ve et çeşitlerine lezzet katan bir pişirme yöntemi. Truva Restoran’da odun ateşinde pişen ızgara ve kebaplar ile beraber yemyeşil bir ortamda oksijen içinde dinlenmek ve leziz yemeklerin tadına bakmak ise inanılmaz bir keyif. Yolunuz Çanakkale’den geçerse özelikle denemenizi önerdiğimiz lezzetler var. Odun Ateşinde Pide ve Lahmacun çıtır çıtır ve lezzetli.. Kıyması yörenin hayvanlarından elde ediliyor ve baharatlar ile birleşerek özel bir harç oluşturuluyor. Edirne Tava Ciğeri mutlaka denemesi gereken bir lezzet… Bakmayın adının Edirne olmasına en az Edirne’deki ustalar kadar maharetli ustalar hazırlıyor. Hatta orijinalinden bile lezzetli olduğunu iddia edebiliriz. Kömür Ateşinde Et Mangal ise ayrı bir seçenek. Karadeniz Kahvaltısı ise neredeyse tüm ürünleri Karadeniz’den getirilmiş, peynirde ise Çanakkale’nin meşhur Ezine peyniri unutulmamış gelen misafirlere ikram ediliyor. Kuymak ise kahvaltının baştacı bir çeşit. Ala Carte Restaurantta ise sulu yemek çeşitleri, il genelinde nam salmış çorbaları var. Günümüzün vazgeçilmez küresel lezzetleri fast food çeşitlerinin Çanakkale ürünleri ile daha bir lezzetli şekilde misafirlerine servis edilen diğer yemek çeşitleri olarak sunuyorlar. Çocuklu aileleri de düşünen işletme yönetimi minik misafirlerinin de keyifle zaman geçirmesi için özel bir alan oluşturmuşlar. Siz büyükler keyifle dinlenirken çocuklarınızda eğlenceli zaman geçiriyor.

Çanakkale Opet Truva Otel ve Restoran 7/24 hizmet sunuyor.

gastropulus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir