Everest News

Ut interdum risus felis, eget rhoncus sem aliquam nec. Sed eu congue arcu. Duis ultricies orci nec diam malesuada accumsan. Aliquam pulvinar pulvinar orci, nec ornare ex efficitur ac. Proin quis laoreet quam. Praesent sagittis mollis turpis tempus sodales. Ut efficitur tortor nec condimentum ornare.

Recent Comments

Bölgenin Markası “3 Mohren”

Sindelfingen’de uzun zamandır gastronomi alanında hizmet veren başarılı iş adamı Serdar Ulaş tarafından hizmete açılan 3 Mohren Restaurant, bölge de altı yıldır başarılı bir şekilde işletiliyor. 

Ağırlıklı Alman müşterilerine hizmet veren ve her akşam dolu olan mekan, yemeklerinden ki çeşitlerine kadar her alanda Türk yemek ve içecek kültüründe adeta elçilik yapıyor. Şarap akşamları yapan ve büyük ilgi gören gecelerde Kavaklıdere şarabının yansıra Mardin ilimizin manastır şarabından, Çanakkale ilimizin ünlü şarabı Suvla vb. tüm şarap çeşitlerini tanıtıyor. Özelikle Alman müşterilerin büyük ilgi gösterdiği akşamlar büyük ilgi görüyor. 

Izgara çeşitlerinden balık çeşitlerine, meze ve salata çeşitlerinden Türk ev yemeklerine kadar Anadolu’nun o leziz ve güzel yemeklerini tecrübeli ustalar tarafında yapılıyor.

Alman belediye başkanlarından, tanınmış politikacı ve simalarında adresi olan 3 Mohren gibi tarihçesi yüzyılı aşmış bir restorandın bir Türk tarafında başarılı bir şekilde işletilmesi ülkemiz için ayrı bir gurur kaynağı.

Stuttgart kentine gelen birçok Türk ve Kürt politikacı, yazar ve başkanlarında sık sık ziyaret edip yemek yedikleri 3 Mohren, yakın zamanda ünlü yazar ve Tele1 TV yönetici Merdan Yanardağ ve Dersim’in komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçaoğlu’nun da ağırlamış.

1992 Yılından beri bölgede gastronomi alanında çalışan ve kendisine ait 3 Mohren restoranı yaklaşık 6 yıldır başarılı bir şekilde işleten işletme sahibi Serdar Ulaş, yılların deney ve tecrübesini kendi yerinde işine yansıtmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, usta ve tecrübeli elemanlarla güzel bir restoran hizmeti verdiklerini ve müşterilerinde hep övgü ve teşekkür aldıklarını belirterek daha uzun yıllar bu işletmede hizmet vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Her gün öğlen 3 çeşit yemekleri ve pazar günleri açık büfe kahvaltısı ile de çok beğenildiğini belirten Ulaş, restorancılık zor ama onurlu bir iş olduğunu belirterek, müşterilerini en iyi şekilde ağırlamak ve onlara Anadolu’nun en leziz yemeklerini tattırmak için her türlü hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.

gastropulus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir