Everest News

Ut interdum risus felis, eget rhoncus sem aliquam nec. Sed eu congue arcu. Duis ultricies orci nec diam malesuada accumsan. Aliquam pulvinar pulvinar orci, nec ornare ex efficitur ac. Proin quis laoreet quam. Praesent sagittis mollis turpis tempus sodales. Ut efficitur tortor nec condimentum ornare.

Recent Comments

Aloe Vera yağının cilde faydaları

Cilt bakım yöntemlerinde doğal ürün kullanımı ciddi oranda önem taşımakta. Doğanın iyileştirici gücüne doğru olan bu yolculuk, cilt bakımında etkisi olduğu bilinen bazı içerikleri de önemli kılıyor. Şüphesiz ki en fazla dikkat çekenlerden biri olan Aloe Vera.

Faydaları saymakla bitmeyen, her derde deva Aloe Vera’nın cilde faydalarını biliyor musun? Aloe Vera; İçerisinde barındırdığı yüksek miktardaki potasyum sayesinde tüm yara ve tahrişleri iyileştirici etkiye sahiptir. Güneş yanıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Yüksek oranda su ve mineral içermesi sebebi ile ciltteki yıpranmış ve solgun görünümü yok eder. Aynı zamanda içeriğindeki kolajen ile kırışıklık karşıtı bakımda da mükemmel sonuç gösterir. Doğal bir antioksidan olması ve antibakteriyel özelliği nedeniyle sivilcelerin yatışmasına ve kurumasına yardımcı olur. Düzenli kullanımda cilt tonu eşitsizlikleri ve kızarıklık gibi problemleri giderir. Limon ile birlikte kullanıldığında cilt açıcı özelliği de bulunmaktadır. Sebum dengeleyici özelliği sayesinde, yağlı ciltlerin en büyük sıkıntısı olan parlama sorununa karşı etkilidir. Ayrıca doğal ve güçlü bir nemlendirici olan Aloe Vera, kuru ciltler için de vazgeçilmez bir nem kaynağıdır. Yatıştırıcı özelliği saçlarda da etkilidir. Saç derisini rahatlatarak zamanla kepek oluşumunun önüne geçer. Saçlardaki kabarma ve elektriklenmeyi de önleyerek, daha kolay şekil almasını sağlar.

Aloe Vera cildini nemlendir

Nemli bir cilt için su tüketimi ne kadar önemli olsa da cildin, dışarıdan da beslenmeye ihtiyacı vardır. İçeriğindeki potasyum sayesinde yaraları hızlıca iyileştiren ve tahriş olmuş cildi rahatlatan bu etkili bileşen, güneş sonrası bakımının en mühim parçalarından biri olacak. Aloe Vera’nın yatıştırıcı, nemlendirici, cilt tonunu düzenleyici ve sivilceleri yok edici etkisi sayesinde cildin, günden güne sağlıkla ışıldayacak.

gastropulus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir